Rebreathers Poland
Forum Nurków bez bąbli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dive Planning Software
Autor Wiadomość
anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2010-05-22, 08:31   

Dla zmiany w waszym modelu którą proponuję, mamy dalsze wydłużenie czasu dekompresji. Proponowałem liniowy wzrost do głębokości 10m, to na 3m mamy mamy ciśnienie przesycenia jedynie 0,585 at. Z tego szacując liniowo możemy powiedzieć że dekompresja wydłuży się więcej niż 1,7 raza. Natomiast model działa również w nurkowaniach wysokogórskich.
Nie ma idiotyzmu 0,9 at wartość ciśnienia przesycenia w próżni.

pozdrawiam rc

Leszek Nowak 

Rebreather: Buddy Inspiration Vision
Wysłany: 2010-05-24, 00:05   

anarchista napisał/a:
http://pl.wikipedia.org/w...r_barometryczny
Tu masz informację ile wynosi ciśnienie.

Jednym słowem sugerujesz, że lecąc samolotem na 10 000m siedzę na skrzydle, a nie w hermetycznej kabinie? :)
Co do próżni to się z Tobą zgadzam, ale jak już powiedziałem wcześniej nurkowania nie kończymy w próżni czy nawet przy 0,5 at. Jeżeli jednak przyjmiemy teoretycznie taka możliwość (wynurzenie do próżni) to oczywiście prawa fizyki zabraniają w tej sytuacji saturacji, jednak w tkankach bedzie rozpuszczona pewna ilość gazu, który będzie się dość intensywnie wydzielał. Proces ten jednak nie będzie natychmiastowy. Po dostatecznie dużym okresie czasu bedziemy mogli powiedzieć, że cały gaz został wydzielony i tym samym nie będzie przesycenia.

W uproszczeniu w modelu zastosowanym przezemnie przesycenie (rozumiane jako różnica ciśnienia w tkance w odniesieniu do ciśnienia otoczenia) nie może przekroczyć pewnej stałej wartości bezwzględnej, ale oczywiście może być mniejsze.

Zastosowany przeze mnie algorytm sprawdza się w ciśnieniach otoczenia w jakich do tej pory nurkowałem, czy zamierzam nurkować. Daje profile bardziej konserwatywne, ale
jednocześnie takie, po których zdecydowanie jestem mniej zmęczony po nurkowaniu. Dodatkowo weryfikuję wygenerowane plany innymi decoplanerami :)

anarchista napisał/a:
Wisisz z jedną odpowiedzią
http://usenet.gazeta.pl/u...ws.gazeta.pl%3E
.

Tam ostaetecznie potwierdziłeś, że jeśli chodzi o zużycie tlenu to mam rację (większy wysiłek, to więcej zużytego tlenu. Według stałej wentylacji może wychodzić taka sama wartość, ale przy większym wysiłku wentylacja wzrasta), więc nie było czego komentować. Co do miechów to nie wypowiadam się na tematy w których nie mam nic do powiedzenia.

anarchista napisał/a:
To postaraj się nie robić sobie przykrości, zachowując się nie kulturalnie.

Niby w którym miejscu? Jeżeli poczułeś się urazony to przepraszam, nie było to moim celem.

anarchista napisał/a:
Zapytam krótko, umiesz podać objętość małego miecha ?

Podobno każdy Polak to zna się lepiej na medycynie od lekarza i na pogodzie lepiej od metereologa. Ja staram się wypowiadać na tematy na których się znam (lub wydaje mi sie, że sie znam). Nie wypowiadam się na tematy, w których nie mam nic do powiedzenia :)
Pozdrawiam

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2010-05-24, 06:02   

Leszek Nowak napisał/a:
Jednym słowem sugerujesz, że lecąc samolotem na 10 000m siedzę na skrzydle, a nie w hermetycznej kabinie? :)
To Twój wniosek, tylko i wyłącznie.
Natomiast ten mój SCR umożliwia rozpoczęcie nurkowania "w takim ciśnieniu początkowym". Skok z samolotu na tej wysokości, przelot na spadochronach, nurkowanie głębokie z dekompresją tlenową.
Leszek Nowak napisał/a:
Co do próżni to się z Tobą zgadzam, ale jak już powiedziałem wcześniej nurkowania nie kończymy w próżni czy nawet przy 0,5 at.
Nie wymagam tego od typowego nurka, wymagam to od modelu który musi mieć zapas działania w każdą stronę.
Leszek Nowak napisał/a:
W uproszczeniu w modelu zastosowanym przezemnie przesycenie (rozumiane jako różnica ciśnienia w tkance w odniesieniu do ciśnienia otoczenia) nie może przekroczyć pewnej stałej wartości bezwzględnej, ale oczywiście może być mniejsze.
To wiadomo, lecz generuje to sytuację którą powtarzam. W formie rozpuszczonej nie może występować gaz bo jego ilość jest proporcjonalna do ciśnienia a w formie przesycenia jak najbardziej i to pod ciśnieniem 0,9 at. Do tego się od ponad roku czepiam, do braku chęci rozwiązania tego błędu ideowego. Wiesz o tym fererze:
Leszek Nowak napisał/a:
to oczywiście prawa fizyki zabraniają w tej sytuacji saturacji,
Powiedziałem jak jego usunąć zachowując wysoki konserwatyzm.
Leszek Nowak napisał/a:
Zastosowany przeze mnie algorytm sprawdza się w ciśnieniach otoczenia w jakich do tej pory nurkowałem, czy zamierzam nurkować. Daje profile bardziej konserwatywne, ale
jednocześnie takie, po których zdecydowanie jestem mniej zmęczony po nurkowaniu. Dodatkowo weryfikuję wygenerowane plany innymi decoplanerami :)
To jest oczywiste, konserwatyzm można realizować na wielu elementach modelu.
Leszek Nowak napisał/a:
Co do miechów to nie wypowiadam się na tematy w których nie mam nic do powiedzenia.
Każdy ma swoją specjalizację i to jest fajne w nurkowaniu.

pozdrawiam rc

Odpowiedz do tematu