Rebreathers Poland
Forum Nurków bez bąbli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Shearwater NERD
Autor Wiadomość
Darek Dynar 

Rebreather: HH, Classic, Vision, Dive Rite Optima
Wysłany: 2014-03-31, 11:25   

Nie ujmując nic bardzo ciekawej dyskusji, która "podryfowała na inne morze" , wracając do samego NERDa. Został on przetestowany na pętli, można rzec wciśnięty w oko :mrgreen:
Ponieważ w swojej nowej maszynce mam dodatkowe wyjście z łączem FC, to postanowiłem sobie pozasłaniać piękne widoki "rafy" na koparkach. W jedno oko, jak juz wspomniałem wpakowałem NERDA, w drugie nie małą najnowszą DIVE z Rev D Extreme. Oba urządzenia nie małe i z pozoru wydaje się , że będą utrudniały podziwianie rzeczonych uroków i atrakcji niezwykle popularnego akwenu. Tak się nie stało, nie tylko nie "absorbują", ale po kolei...zalety Divy sa bezdyskusyjne więc skoncentrujmy się na samym Nerdzie, który cały czas jest mało znanym urządzeniem. Ponieważ jego walory mają się sprawdzać, szczególnie dla fotografów no to jeszcze zabrałem ze sobą zestaw photo :roll:
Miejsce na pętli nie może być przypadkowe, prawidłowe jego umiejscowienie skutkuje tym, że podczas normalnego "pentrowania" wzrokowego obiektu właściwie nie dostrzegamy go. Wystarczy na chwilkę skoncentrować wzrok na niewielkim ( jeden cal) wyświetlaczu i dostajemy porcję niezbędnych info. Super rozwiązaniem jest umieszczenie w dolnej części wyświetlacza kompasu, który wspiera nura super. Oczywiście te same info bijące światełkiem z Divy jest równiez czytelne, ale to nie to samo co zerkanie na full informacji dodatkowych skumulowanych w jednym miejscu ( głębokość, czas, TTS, PPO2, ) Nie rozmywa się, nie trzęście jak jest zamocowany tuż przy BOVie. Napewno jedyny minus, Twój buddy/Instruktor nie będzie wiedział/widział co tam masz na wyświetlaczu...chyba , że diva awansuje na tył ( jak w sentinelu) ale to zbyt komplikuje już nie prosty system ( dwa handsety/kompy, primary i sekondary oraz Diva i dodatkowy komp). Osobiście mi się bardzo spodobał i w mojej ocenie będzie popularnym dodatkiem, a jak spadnie cena to będzie...jeszcze bardziej popularnym dodatkiem :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen:
www.scubatraining.com.pl

Odpowiedz do tematu