Rebreathers Poland
Forum Nurków bez bąbli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Hańcza po dnie
Autor Wiadomość
kula 
buble free diver

Rebreather: Sentinel lvl. 3 Expedition
Wysłany: 2013-08-20, 20:02   Hańcza po dnie

W długi weekend miałem okazje osobiście poznać jednego z nurków który dokonał tego ciekawego nurkowania. Jako że nie czytuje polskich forów nurkowych to nawet nie byłem świadom że takie coś ktoś zrobił. Pamiętam że jak kupowałem reba to był to jeden z pomysłów żeby coś takiego odstawić ale wtedy wysypał mi sie partnur i wiecej do tego tematu nie wrociłem. W każdym razie - aby nadrobić postanowiłem poczytać coś o tym nurku. Niestety 14 stron opluwania się obelg i bzdur a więc kij w mrowisko ale mało o samym nurku. Trudno. Teraz znów iwem czemu nie czytuje FN. W każdym razie gratuluje uczestnikom. Co teraz ? Może trzeba poręczówkę z jednej strony na drygą postawić ?

Jakieś inne ciekawe rodzime projekty ?

Pozdrawiam

nurkowacz 
Instruktor tmx CCR

Rebreather: Hammerhead, Inspiration Classic
Wysłany: 2013-08-21, 10:27   

Andrzeju to nic nowego...taki polski charakter. :-) Faktycznie na forach nie ma juz co czytac, a i pisac sie nie chce jak się widzi te ciągłe plucie jeden na drugiego. No ale kompleksy chyba tak maja...
Michal z Andrzejem zrobili z pewnością ciężkie nurkowanie i gratulacje się należą. :-)
Sporo osób myślało o takim nurkowaniu, a oni poprostu to zrobili. Teraz zostaje przepłynąc Hańczę po jej całej długości. ;-)

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2013-08-21, 12:27   

kula napisał/a:
Niestety 14 stron opluwania się obelg i bzdur a więc kij w mrowisko ale mało o samym nurku. Trudno. Teraz znów iwem czemu nie czytuje FN.
nurkowacz napisał/a:
Faktycznie na forach nie ma juz co czytac, a i pisac sie nie chce jak się widzi te ciągłe plucie jeden na drugiego. No ale kompleksy chyba tak maja...

Powiedzmy to wprost, wiedza nie jest trudno dostępna, można dotrzeć do wysoko profesjonalnej. Wtedy od samego administratora otrzymuje się ostrzeżenie i zawieszenie na miesiąc, bo się z w takim zakresie nie orientuje. Potem kolejne za patenty, ma kompleksy. Zanim wygasa, dostaję następne za awantury, których nie mogłem wywołać.
(Ta sytuacja jest dla mnie bardzo korzystna, okaże się to za pewien czas)
To skoro administrator jest jaki jest i dobrał sobie moderatorów niezbyt światłych i schamiałych, to jest efekt, że poziom jest niski i kultura dyskusji zgodna z poziomem moderatorów i Administratora Forum-Nuras.

Co do wiedzy, to pozostawiam tu tematy które mogą rozwinąć się w poważne dyskusje i co ?
NIC.

Dlatego składam podziękowanie dla tutejszego administratora, za spokój i porządek realizowany kulturalnie.

pozdrawiam rc

kula 
buble free diver

Rebreather: Sentinel lvl. 3 Expedition
Wysłany: 2013-08-21, 22:06   

nurkowacz,
Cytat:
Teraz zostaje przepłynąc Hańczę po jej całej długości.

albo tyłem, albo na OC, a jeszcze lepiej na powietrzu....

a może zatokę ?

W każdym razie fajnie ze się udało

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2013-08-22, 12:55   

kula napisał/a:
a może zatokę ?

Głębia Gdańska.

pozdrawiam rc

Bocian 

Rebreather: Dolphin mccr
Wysłany: 2013-08-22, 18:52   

anarchista napisał/a:
kula napisał/a:
a może zatokę ?

Głębia Gdańska.

pozdrawiam rc

Zdaje się że nurkował tam już kiedyś Robert Jabłoński (ten od PSAI) na Inspiration.

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2013-08-22, 19:36   

Cytat:
Zdaje się że nurkował tam już kiedyś Robert Jabłoński (ten od PSAI) na Inspiration.
Nurkował tam na OC Antoni Dębski na trymiksie wodorowym.

pozdrawiam rc

Bocian 

Rebreather: Dolphin mccr
Wysłany: 2013-08-22, 19:57   

Tak tak...wiem :-)
Też czytałem ,,Na dnie i w toni" :-P
-1970rok, 80m, czas denny 14min skład 8%O2/65%N2/37%H2.

Ale ja pisałem o nurkowaniu z dwatysiące-któregoś roku, był z tego artykuł na starej stronce go deep.

a tak na marginesie...
Głębia Gdańska ma 110 metrów...

slawek290 

Wysłany: 2013-08-22, 21:31   

kula napisał/a:
Jakieś inne ciekawe rodzime projekty ?

Zakrzówek dookoła na 15 l butli na plecach i 7 z boku - jakieś 2-2,5 km było. Czas chyba 130 min albo trochę lepiej .

kula napisał/a:
nurkowacz,
Cytat:
Teraz zostaje przepłynąc Hańczę po jej całej długości.

albo tyłem, albo na OC, a jeszcze lepiej na powietrzu....

a może zatokę ?

Ile ta Hańcza będzie mieć dookoła ? chciałbym zrobić kiedyś nurka na OC o długości jakieś 5- 6 km na gazach zabranych ze sobą w czasie 330 min .

D@rek 

Rebreather: Żółty
Wysłany: 2013-08-23, 09:31   

slawek290 napisał/a:
chciałbym zrobić kiedyś nurka na OC o długości jakieś 5- 6 km na gazach zabranych ze sobą w czasie 330 min .

zrobiliśmy w Chr w weekend majowy ale na CC, nam było wesoło ale załoga i koledzy na łodzi popuścili po 3 h. Ja sikałem chyba z 10' :)

slawek290 

Wysłany: 2013-08-23, 11:19   

W Cro mój rekord na flaszce 15 litrowej bitej na ciepło do 230 atm to 170 min na średniej głębokości 4 m . Wyluzowany wtedy byłem na max i woda była bardzo ciepła . Trochę wtedy plaży zwiedziłem ( znalazłem 2 pary okularów , złoty kolczyk i telefon ) co się gołych babek naoglądałem od spodu to moje :lol: . Zastanawiałem się długo czy by ich po piętach nie łaskotać .

Odpowiedz do tematu