Rebreathers Poland
Forum Nurków bez bąbli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Witam wszystkich
Autor Wiadomość
kula 
buble free diver

Rebreather: Sentinel lvl. 3 Expedition
Wysłany: 2011-12-01, 15:37   

Pawelw,
Cytat:
jest taki test , masz go wyżej nawet sylwetki sa narysowane :) , gdzies wyniki dla AIR i Helioxu na głe 100m

Żeby było ciekawiej w testach nie wyszły różnice w zalezności od położenia w Sentinelu, czyżby kwestia BMCL ?

Cytat:
bo santinel był testowany wtedy jeszcze w wersji lecel 1

Obawiam się nie zgodzić, Level 1 nigdy nie powstał, był taki zamysł ale nigdy żadnego nie wyprodukowali, musiał by mieć trochę inna obudowę bo 3L z tlenem nie wejdzie do tej która jest. Lvl. 2 powstał ale nigdy ich nie sprzedawali, wszystko co trafiło na market to lvl3 i pozniej expedition

Pawelw 

Rebreather: Megalodon
Wysłany: 2011-12-01, 15:59   

Cytat:
wszystko co trafiło na market to lvl3 i pozniej expedition

może nie wnikam , nie ma tematu co i jak , trzeba nurkować i maszyny eksploatować

kula napisał/a:
Żeby było ciekawiej w testach nie wyszły różnice w zalezności od położenia w Sentinelu, czyżby kwestia BMCL ?

raczej tak , oś ruchu w stosunku do BCML sie nie zmienia , ja w megu płynąc na plecach odczuwam większy opór oddechowy

Pawelw 

Wysłany: 2011-12-01, 19:08   

To może jak już tak sie rozwinął ten temat off top , to jakis uzytkownik HH , przedsawi jakieś testu porównawcze !!! , wiecej info na temat rebów wieksza nasza wiedza :

kula, mozemy wyciąć ten temat do innego działu jako testowanie rebów ???

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2011-12-01, 21:22   

Pawelw napisał/a:
ja w megu płynąc na plecach odczuwam większy opór oddechowy

Pawelw napisał/a:
jest taki test , masz go wyżej nawet sylwetki sa narysowane :)

Obejrzałem starannie rysunki, zabrakło porównania o którym mówię. Dokładnie potwierdzają to Twoje słowa o odczuwaniu większych oporów oddechowych.
W 2003 roku znałem rozwiązanie oporów oddechowych na poziomie +- 5-8 cm słupa wody tyle że, mierzone od środka płuc, w każdej pozycji nurka. Mówiąc inaczej pętla pracy odechowej jest bardzo pozioma i nie zmienia swojej pozycji przy zmianach pozycji nurka. Nie przemieszcza się w górę czy w dół. To takie oszustwo, które na całego jest stosowane w AO. Opory są definiowane na poziomie ustnika, a nie płuc nurka.

Pawelw napisał/a:
A srać na porządek jak w koszarach, niech będzie burdel, jak w bibliotece po pożarze. Wtedy forum żyje.
Masz forum podtarte, nazywa się "Cyrk Wojciecha Filipa". Czyste ekranowe oszustwo i infantylne dyskusje (w których niektórzy chętnie uczestniczą).

pozdrawiam rc

Pawelw 

Wysłany: 2011-12-01, 22:21   

anarchista napisał/a:

Obejrzałem starannie rysunki, zabrakło porównania o którym mówię.

przeszukaj http://www.customrebreathers.com/ dział testing , moze trafisz na to czego szukasz , jest tego wiele lecz w PDF , forum to nie przyjmuje PDFa , rozejrzyj sie i napisz co poszukałeś , a nóż znajdziesz coś ciekawego :)

Pozdrawiam

PW

Pawelw 

Wysłany: 2011-12-01, 22:24   

anarchista napisał/a:
Masz forum podtarte, nazywa się "Cyrk Wojciecha Filipa". Czyste ekranowe oszustwo i infantylne dyskusje (w których niektórzy chętnie uczestniczą).

no i kilku dośwadczalnych nurów na CCR THE BEST form Czechy :)

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2011-12-01, 23:12   

Pawelw napisał/a:
THE BEST form Czechy :)
Zapytać o stopień instruktorski mCCR zrobiony w Czeskiej centrali ?
Podczas wizyty w Aquq Lung nie rozwiewałem mitu jaki sprzedał im Paćko, z czysto taktycznego powodu.

pozdrawiam rc

Pawelw 

Wysłany: 2011-12-01, 23:25   

anarchista napisał/a:
Zapytać o stopień instruktorski mCCR zrobiony w Czeskiej centrali ?
Podczas wizyty w Aquq Lung nie rozwiewałem mitu jaki sprzedał im Paćko, z czysto taktycznego powodu.

zajmij sie tym o co pytasz a nie szukaj następnej waśni :sh

przeszukaj http://www.customrebreathers.com/ dział testing , moze trafisz na to czego szukasz , jest tego wiele lecz w PDF , forum to nie przyjmuje PDFa , rozejrzyj sie i napisz co poszukałeś , a nóż znajdziesz coś ciekawego :)

nie ma lipy

Pozdrawiam

PW

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2011-12-01, 23:32   

Pawelw napisał/a:
rozejrzyj sie i napisz co poszukałeś , a nóż znajdziesz coś ciekawego :)
Przejrzałem, nie ma wielu ciekawych informacji więcej jest w "Phisiological and Human Engineering Aspects of Underwater Breathing Apparatus" między innymi o rozwiązaniu Interspiro (AGA), tyle że znam doskonalsze.
Pawelw napisał/a:
a nie szukaj następnej waśni
W waśnie wdają się bezkrytyczni wielbiciele i zatwardzali awanturnicy, wielokrotnie sprawdzone.

pozdrawiam rc

D@rek 

Rebreather: Żółty
Wysłany: 2011-12-02, 08:06   

kula napisał/a:

Andrzej na logikę w tej konfiguracji CL wydech jest łatwiejszy, przy wdechu musisz pokonać opór zaciągając gaz z pleców fizyki panie nie oszukasz.
Zapraszam na akwen w środku Polski popróbujemy sobie różnych skrzynek w ładnych okolicznościach przyrody i poglądy się spolaryzują :idea:

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2011-12-02, 09:05   

D@rek napisał/a:
przy wdechu musisz pokonać opór zaciągając gaz z pleców fizyki panie nie oszukasz.
Fizykę wykorzystuje się do rozwiązania takich problemów, w 2003r Bernaciak kontaktował mnie z MW. Od Wachowskiego wiedział że coś z Gałachem wykombinowaliśmy. Mija kilka lat a rekreacyjni nadal się kręcą za własnym ogonem.
Prowadzą dyskusje o niczym.
Takie rozwiązania są znane, od lat 50.
Nazwisko współautora mogę podać prof Lundgren. Że nie do końca rozumiał skutki swojego rozwiązania, to trudno, był lekarzem. Ale ono istnieje.
Mój kolejny krok nie jest zgłoszony, dlatego nie rozwijam tego obrazkowo i koncepcyjnie.

pozdrawiam rc

slawek290 

Wysłany: 2011-12-02, 09:17   

Ryszard -Ty lepiej opowiedz o kasku w Antku . To Twoja robota .

anarchista 
SCR SMS designer

Wysłany: 2011-12-02, 09:48   

slawek290 napisał/a:
To Twoja robota .

http://www.nurkomania.pl/...ot_an2_015x.jpg
Bez względu na to co napiszę i tak zostanie część środowiska która nie uwierzy że to możliwe, żebym nurkował. Nie powtarzam papki pojęciowej jaką się posługują, znam osoby których nie znają, bywam tam gdzie nie będą.
Taki był zamysł umocować kask i siedzieć cicho, żeby przykopać kłamcy. To się udało na sekcie.
Zdjęcia z powierzchni mam, z transportu z okoniem oglądającym nową zabawkę, też.

pozdrawiam rc

kula 
buble free diver

Rebreather: Sentinel lvl. 3 Expedition
Wysłany: 2011-12-02, 10:22   

Pawelw,
Cytat:

Sproboje, jeszcze tylko zebym k... wiedział jak.

D@rek,
Cytat:
Andrzej na logikę w tej konfiguracji CL wydech jest łatwiejszy, przy wdechu musisz pokonać opór zaciągając gaz z pleców fizyki panie nie oszukasz.

Fizyka Panie z tego co wiem, rządzi się bardzo wieloma prawami i upraszczanie ich powoduje nieporozumienia. Jest wiele sił które działają, pamiętaj ze ja mam jedno przeciwpłuco.

slawek290 

Wysłany: 2011-12-02, 11:03   

anarchista napisał/a:
Zdjęcia z powierzchni mam, z transportu z okoniem oglądającym nową zabawkę, też.

dawaj fory Anarchisty z okoniem i powierzchniowe .

kula napisał/a:
Sproboje, jeszcze tylko zebym k... wiedział jak.

Po co będziesz przenosił fajna dyskusja .

Coraz bardziej skłaniam się ku jakiejś lepszej maszynie .

Odpowiedz do tematu