Rebreathers Poland
Forum Nurków bez b±bli

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Realne koszty nurkowania na CCR
Autor Wiadomo¶ć
Bocian 

Rebreather: Dolphin mccr
Doł±czył: 24 Maj 2012
Sk±d: Gdynia
Wysłany: 2015-11-25, 18:42   Realne koszty nurkowania na CCR

No właśnie...
Jakiś czas temu skończyłem kurs na Inspiration Vision, pewnie kupię którąś z używanych jednostek za kilkanaście tyś pln... i co dalej?
Pytanie swoje kieruję przede wszystkim do obecnych i byłych użytkowników maszyn spod znaku APD...nie chodzi mi o kalkulację nurkowań CCR (absorbent,tlen,diluent,bailout) vs OC bo te znam i łatwo to policzyć na konkretnych przykładach, ale o rzeczywiste koszty utrzymania eCCR w stanie ready to dive... na przykładzie AP Inspiration Vision (inspiration xpd) a więc: wymiana czujników, baterie, przeglądy, konserwacja, jedynie to co związane z samą ,,żółtą skrzynką"...
Ot pierwsze z brzegu pytanie jak często wysyłacie swoje reby do przeglądu głowicy do UK i jaki to faktycznie koszt?
Po za tym bardzo interesuje mnie praktyczny koszt utrzymywania czterech czujnikĂłw tlenu...
Gdyby ktoś to liczył na własne potrzeby to proszę o info, bo wiem że to co zapłacę za unit to dopiero wstęp do przygody ,,bez bąbelków".
Koszty ładowania butli czy zasypywania scrubbera są mi znane, ale reszta to dla mnie niewiadoma... a wtopić kilkanaście koła łatwo...
KtoĹ› pomoĹĽe poczÄ…tkujÄ…cemu bezbÄ…belkowcowi?

p.s. nie pytam o amortyzację wartości jednostki...to zostawiam centrom nurkowym ;-)

Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu