Rebreathers Poland
Forum Nurk體 bez b眀li

Nurkowaniu na Rebreatherach - Realne koszty nurkowania na CCR

Bocian - 2015-11-25, 18:42
Temat postu: Realne koszty nurkowania na CCR
No w艂a艣nie...
Jaki艣 czas temu sko艅czy艂em kurs na Inspiration Vision, pewnie kupi臋 kt贸r膮艣 z u偶ywanych jednostek za kilkana艣cie ty艣 pln... i co dalej?
Pytanie swoje kieruj臋 przede wszystkim do obecnych i by艂ych u偶ytkownik贸w maszyn spod znaku APD...nie chodzi mi o kalkulacj臋 nurkowa艅 CCR (absorbent,tlen,diluent,bailout) vs OC bo te znam i 艂atwo to policzy膰 na konkretnych przyk艂adach, ale o rzeczywiste koszty utrzymania eCCR w stanie ready to dive... na przyk艂adzie AP Inspiration Vision (inspiration xpd) a wi臋c: wymiana czujnik贸w, baterie, przegl膮dy, konserwacja, jedynie to co zwi膮zane z sam膮 ,,偶贸艂t膮 skrzynk膮"...
Ot pierwsze z brzegu pytanie jak cz臋sto wysy艂acie swoje reby do przegl膮du g艂owicy do UK i jaki to faktycznie koszt?
Po za tym bardzo interesuje mnie praktyczny koszt utrzymywania czterech czujnik贸w tlenu...
Gdyby kto艣 to liczy艂 na w艂asne potrzeby to prosz臋 o info, bo wiem 偶e to co zap艂ac臋 za unit to dopiero wst臋p do przygody ,,bez b膮belk贸w".
Koszty 艂adowania butli czy zasypywania scrubbera s膮 mi znane, ale reszta to dla mnie niewiadoma... a wtopi膰 kilkana艣cie ko艂a 艂atwo...
Kto艣 pomo偶e pocz膮tkuj膮cemu bezb膮belkowcowi?

p.s. nie pytam o amortyzacj臋 warto艣ci jednostki...to zostawiam centrom nurkowym ;-)