Rebreathers Poland
Forum Nurków bez bąbli

Dekompresja i dobór Gazów - Planowanie Gazów Bailout przy nurkowaniu głębokim i OHE

kula - 2011-04-21, 13:11
Temat postu: Planowanie Gazów Bailout przy nurkowaniu głębokim i OHE
Szukając info o Optimie (niezły pomysł, ciekawe rozwiązania, ch... wykonanie)
trafiłem na film gdzie Lamar Hires mówi o planowaniu gazów bailoutowych w nurkowaniu głębokimi środowisku overhead.

To co mówitrafia do mnie, choć jest logistycznie i ekonomicznie dosyć trudne (na pewno nie spodoba się Darkowi :mrgreen: )

Idea jest taka, że każdy w zespole zabiera 2xBO które potrzebuje, dodatkowo jeżeli te 2x to np 80cf, to należy to wziąć w zestawie 2x40cf. Co wy na to ?

Lamar Hires

D@rek - 2011-04-21, 14:58

kula napisał/a:
Idea jest taka, że każdy w zespole zabiera 2xBO które potrzebuje, dodatkowo jeżeli te 2x to np 80cf, to należy to wziąć w zestawie 2x40cf. Co wy na to ?

czyli płyniemy tam i na bezpieczny powrót tu w razie awarii reba zużyjemy sto parę bar z 80 cf tak ? i wg niego trzeba zabrać 2x te bary rozdrobnione na mniejsze butle.
Wydaje się logiczne że nurkowanie z jedną butlą Bo pod stropem to głupota to tak jak byś poszedł z jedną piętnastką.Pewnie chodzi o równomierne zużywanie gazu z dwóch butli tak
jak w side mount.

kula - 2011-04-26, 10:17

D@rek,
Cytat:
Bo pod stropem to głupota to tak jak byś poszedł z jedną piętnastką.Pewnie chodzi o równomierne zużywanie gazu z dwóch butli tak
jak w side mount.
Nie do końca się zgadzam, w końcu moją drugą butlą jest CCR.

Czyli tak jak bym poszedł w independent, bo jak bada reb to jeszcze mam niezależną butlę. A on twierdzi ze nie dość ze nie zależną to 2, a gazu nie na powrót dla mnie tylko 2x na powrót dla mnie i do tego jeszcze w 2 flaszkach...

anarchista - 2015-04-20, 10:54

Minęło kilka lat i kroi się inny wariant zabezpieczenia, zamiast butli bimbajacych się SMCCR.

pozdrawiam rc