rEvo II, III

rEvo to rebreather o zamkniętym obiegu, z przeciw-płucami umieszczonymi na plecach nurka. Oba przeciwpłuca umieszczone są w stalowej obudowie.

Jednym z nowatorskich rozwiązań, jest wyposażenie rEvo, w dwa pochłaniacze, umieszczone liniowo i wyposażone w system szybkich złączek. Jako pochłaniacza używa się wapna sofnolime797. Wersja standart wyposażona jest w 3l butle stalowe, wersja mini korzysta z 2l.

Rebreather może być dostępny zarówno w wersji mCCR oraz eCCR. Każdy rEvo jest wyposażony w revodream - elektroniczny system monitorujący PPO2 w pętli, wyposażony w HUD. Jeden z wyświetlaczy podłączony jest do dwuch czujników tlenu oraz 1 HUDa, drugi wyświetlacz podłączony jest do 3 czujnika tenu i dodatkowego HUDa. Aby kożystać z rEvo jako eCCR konieczne jest wyposażenie rebreathera w selonoid i system sterowania, w tej chwili rEvo może być standardowo wyposażony w http://www.shearwaterresearch.com/pages/3740/1895-shearwater-predator-oled-procte

Manualne dodawanie tlenu, lub diluentu,wykonuje się przyciskając odpowiednie guziki, które są na stałe wkomponowane w obudowę rebreathera i umieszczone są z tyłu, na dole, w okolicach zaworów.

Węże oddechowe są zrobione w taki sposób, że nie można ich zamienić miejscami, ustnik nie jest wyposażony w BOV. HUD może być zamontowany tylko, po prawej stronie, ustnik wyposażono w specjalny pasek z gumy, który utrzymuje węże w ustach nurka np w przypadku utraty przytomności.

Oba przeciwpłuca umieszczone są w stalowej klatce umieszczonej na plecach nurka. Oba przeciw-płuca połączone są dwoma liniowo ułożonymi pochłaniaczami. Oba pochłaniacze są termicznie odizolowane komorą powietrzną. Czujniki tlenu umieszczone są poniżej drugiego kanistra, w płucu wdechowym. Ciepłe powietrze wychodzące z drugiego pochłaniacza, pomaga utrzymać suche czujniki tleu.

System pochłaniaczy charakterystyczny dla rEvo jest unikatowym rozwiązaniem wśród rebreatheów cywilnych. Umieszczone linowo, oba zawierają ok 1.4kg sofnolime797 i połączone są ze sobą komorą powietrzną CO2 jest pochłaniane przez pierwszy scrubber, powietrze jest ogrzewane przez reakcję, przechodzi do komory powietrznej,gdzie przechodzi przez kolejny filtr. Takie zastosowanie 2 pochłaniaczy pozwala na pewną redundancję, oraz niski profil rebreathera. Zamiast jednego długiego scrubbera 2 niskie. Nie jest to jednak najbardziej ekonomiczne rozwiązanie,dodatkowo opory oddechowe zmieniają się wraz ze zmianą pozycji nurka.

Wypełnione pochłaniacze moga być bardzo łatwo wyjęte z urządzenia, przytrzymywane są zatrzaskiem i jedną tylko śrubą. Rozpoczynając z dwoma nowymi pochłaniaczam,umieszczamy jeden na górze drugi na dole.

Po jakimś czasie (zaleznym od czasu nurkowani temperatury pracy etc.) pochłaniacz 1 (wydechowy) zostaje opróżniony i wypełniony nowym absorbentem i umieszczony jako 2, a pochłaniacz 2 zostaje umieszczony jako pierwszy.Cena nowego Rebreathera (kompletny): ok 8000 euro.
- w EU wersja III CE Cena używanego: od 4500 eu.
CE test: TAK
Szkolenie w Polsce NIE
Strona producenta: http://www.revo-rebreathers.com//